
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 7.7 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11770
Ext.Price$0.11770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11770 | $0.11770 |
| 10 | $0.05885 | $0.58850 |
| 50 | $0.05256 | $2.62800 |
| 100 | $0.04695 | $4.69500 |
| 500 | $0.03890 | $19.45000 |
| 1000 | $0.03424 | $34.24000 |
| 3000 | $0.03246 | $97.38000 |
| 5000 | $0.03077 | $153.85000 |
| 10000 | $0.02891 | $289.10000 |
